Pergola ogrodowa: na co zwrócić uwagę?

Blog

Czym jest pergola tarasowa?

Zazwyczaj nazywamy w ten sposób prostą konstrukcję drewnianą, o ażurowej konstrukcji dachu. Oczywiście można też zastosować pełne poszycie dachu, jednak w takim wypadku tworzymy raczej zadaszenie tarasu. W takim przypadku odsyłam do naszego artykułu o wiatach. Pergola zazwyczaj nie ma pełnych ścian bocznych. Niektórzy klienci życzą sobie aby w ich miejsce zastosować ruchome deseczki, przezierne ścianki z drewna poziome lub pionowe. Świetnie sprawdzą się również kratki drewniane, ktore mogą służyć jako rusztowanie dla roślin pnących i winogron.

Z czego zbudowana jest pergola?

Jeśli trafiłeś na naszą stronę, zakładam że domyślasz się że opisywana przez nas będzie pergola drewniana. Chcemy aby tworzona przez nas mała architektura ogrodowa była możliwie trwała. Dlatego korzystamy z certyfikowanego drewna. W większości przypadków jest to drewno świerkowe. Zawsze conajmniej w klasie wytrzymałości C24. W zależności od przekrojów elementów oraz budżetu klienta stosujemy drewno KVH ( klejone po długości) lub drewno BSH (drewno klejone warstwowo). Drewno BSH stosujemy dla bardziej masywnych przekrojów, oraz dla dłuższych elementów. dzięki temu redukujemy możliwość pękania elementów pergoli oraz możemy uzyskać większą wytrzymałość. Drewno KVH stosujemy zazwyczaj dla mniejszych rozpiętości konstrukcji oraz dla profili o szerokości mniejszej niż 14x14cm. W każdym jednak przypadku staramy się stosować odpowiedniej jakości materiały, które sprawią że powstanie trwała pergola tarasowa.

Czym malujemy nasze konstrukcje?

Chcemy aby nasze zabudowy tarasów były możliwie trwałe. Dlatego zawsze przed montażem malujemy je dwukrotnie lazurą olejną. Zazwyczaj stosujemy środki firmy OSMO lub Remmers. Dzięki temu wiemy, że kolejna konserwacja pergoli czeka Was za conajmniej 5 lat 🙂

Ile trwa budowa pergoli ogrodowej?

Czas oczekiwania na metriały wynosi zazwyczaj od dwóch do sześciu tygodni roboczych. Przygotowanie elementów oraz ich pomalowanie to zazwyczaj kilka dni na warsztacie. Prace zewnętrzne, które wykonujemy u klienta staramy się ograniczać do niezbędnego minimum, tak aby sam montaż zajmował od kilku godzin dla najprostszych konstrukcji do kilku dni dla naprawdę dużych Altan.

Chcę zabudować taras, ale nie mam projektu, co robić?

Najlepiej po prostu zadzwoń do nas. Jeśli nie masz projektu, chętnie pomożemy ci taki stworzyć. Jeśli masz projekt, to wyślij go na adres kontakt@wdrewnie.com. Na pewno odpowiemy. Już na podstawie rozmowy telefonicznej zazwyczaj jesteśmy też w stanie określić widełki budżetu.

Ile kosztuje pergola?

Na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć jednoznacznie. Nasze pergole to zawsze konstrukcje szyte na miarę, dlatego ich cena może się różnić. Będzie ona zależna od rozmiaru konstrukcji, przekrojów elementów jak i stopnia skomplikowania.

Czy wykonujecie pergole na terenie całej Polski?

Naszym miastem rodzinnym jak i głównym polem działania jest Wrocław. Jednak realizujemy zlecenia również w miastach takich jak: Kraków, Poznań, czy Warszawa. Jeśli podobają ci się nasze realizacje po prostu zadzwoń, niezależnie gdzie miałaby powstać twoja nowoczesna pergola :).

Zbudujmy coś pięknego

Stwórzmy coś dla Ciebie

Projekt
Doświadczenie
Perfekcyjne wykonanie

Kochamy drewno i nie boimy się z nim pracować.

Logo w Wdrewnie.com
Warsztat

ul. Rzemieślnicza 5

51-188 Psary

504 336 570

Email:

kontakt@wdrewnie.com

Zamów wycenę

Kontakt

Zaufaj doświadczeniu. Buduj z nami piękne rzeczy. Z drewna.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami